Podpis kwalifikowany

Wybierz swój

podpis elektroniczny CenCert

Czym jest podpis
elektroniczny CenCert?

Podpis kwalifikowany to rodzaj podpisu elektronicznego, który posiada taką samą moc prawną jak tradycyjny podpis odręczny. Jest poświadczony specjalnym certyfikatem kwalifikowanym, który umożliwia jednoznaczną weryfikację osoby, która dokonała podpisu. Tylko osoba, do której przypisane są zarówno podpis, jak i certyfikat kwalifikowany, może z niego korzystać.

Podpisem kwalifikowanym możesz podpisać dowolny dokument.

W przeciwieństwie od profilu zaufanego, za pomocą podpisu kwalifikowanego możesz nie tylko załatwiać sprawy urzędowe,ale też na przykład zawierać umowy na odległość, uczestnictwo w aukcjach elektronicznych na platformach przetargowych oraz wiele innych działań, które wymagają legalnej autoryzacji w środowisku cyfrowym.

Dlaczego warto wybrać
podpis CenCert?

Podpis elektroniczny to innowacyjne narzędzie, które umożliwia bezpieczne i efektywne zawieranie umów oraz autoryzację dokumentów w środowisku on-line.

Opis obrazka

Szybkość

Wystarczą trzy kliklnięcia, aby bezpiecznie podpisać każdy element

Opis obrazka

Oszczędność

Oszczędzasz czas oraz koszty związane z wydrukiem i wysyłką dokumentacji

Opis obrazka

Dostępność

To Ty decydujesz, o której i gdzie podpisujesz dokumeny

Opis obrazka

Bezpieczeństwo

Masz pewność, że podpis nie został podrobiony

Opis obrazka

Zgodność

Ma formalną i pełną moc prawną jak podpis własnoręczny

Jak podpisać dokument
podpisem elektronicznym?

Masz już podpis elektroniczny – umowa podpisana, a zestaw zawierający kartę oraz czytnik otrzymałeś od naszego specjalisty?

Czas podpisać pierwszy dokument!

Jak to zrobić? Oto poradnik krok po kroku:

1.

Pobierz dokument i zapisz go na dysku swojego komputera.

2.

Uruchom aplikację dołączoną do Twojego zestawu.

3.

Otwórz dokument w aplikacji i podpisz go.

4.

Zweryfikuj podpis w aplikacji mobilnej lub włóż kartę do czytnika i wpisz kod PIN.

5.

Pobierz podpisany dokument i wyślij do odbiorcy.

Zyskaj więcej
z podpisem CenCert

ołówek

PODPIS EL. DO JEDZ

Jednolity Dokument Europejski Zamówienia (popularnie nazywany JEDZ) to standardowy, ujednolicony formularz dla zamówień publicznych, których wartość przekracza progi unijne. Progi te są różne w zależności od przedmiotu zamówienia oraz rodzaju zamawiającego.

ołówek

SPRAWOZDANIA FINANSOWE DO KRS

Wszystkie spółki zarejestrowane w KRS mają obowiązek składania sprawozdania finansowego wyłącznie w formie elektronicznej. Nieodzowny do tego jest podpis kwalifikowany, aby sprawozdanie do KRS zostało złożone we właściwy sposób.

ołówek

PRZETARGI I AUKCJE ELEKTRONICZNE

W celu rejestracji i identyfikacji wykonawców można stosować kwalifikowany podpis elektroniczny.

ołówek

E-DEKLARACJE

Od 1 stycznia 2015 r. każdy podmiot zatrudniający więcej niż pięciu pracowników jest zobligowany do składania deklaracji PIT-11, CIT-8 oraz IFT-2 wyłącznie w formie elektronicznej.

ołówek

JEDNOLITY PLIK KONTROLNY

Dane w postaci omawianego formularza mogą być przekazywane do urzędu skarbowego on-line, ale muszą być podpisane kwalifikowanym podpisem elektronicznym, który zagwarantuje bezpieczeństwo plików i zabezpieczy przed jakimikolwiek zmianami

ołówek

ZAŚWIADCZENIA LEKARSKIE

Wystawiane zaświadczenie lekarskie w formie dokumentu elektronicznego można uwierzytelnić certyfikatem kwalifikowanym.

ołówek

GIIF

Wystarczą trzy kliknięcia, aby bezpiecznie podpisać każdy dokument Wystarczą trzy kliknięcia, aby bezpiecznie podpisać każdy dokument

ołówek

DOKUMENTACJA MEDYCZNA

Najlepszym sposobem na zapewnienie integralności e-dokumentu, a także identyfikacji osoby udzielającej świadczenia zdrowotnego jest kwalifikowany podpis elektroniczny.

ołówek

GEODEZJA

Dokumentacja powstająca w wyniku prac branży geodezyjnej docelowo powinna być opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

ołówek

BUDOWNICTWO

Dokumentacja powstająca w wyniku prac branży geodezyjnej docelowo powinna być opatrzona kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Wybierz swój

podpis elektroniczny CenCert

Podpis CenCert to łatwe i szybkie narzędzie do elektronicznego podpisywania

Podpis CenCert

ważny przez

1 rok

259,00 zł / netto

Podpis CenCert

ważny przez

2 lata

309,00 zł / netto

Podpis CenCert

ważny przez

3 lata

409,00 zł / netto

Podpis CenCert

ważny przez

4 lata

569,00 zł / netto

Podpis CenCert

ważny przez

5 lat

767,00 zł / netto

Odnowienie

podpisu elektronicznego

Dzięki odnowieniu cetyfikatu na kolejny okres możesz bezpiecznie potwierdzać swoją tożsamość

Podpis CenCert

odnowienie na

1 rok

219,00 zł / netto

Podpis CenCert

odnowienie

2 lata

269,00 zł / netto

Podpis CenCert

odnowienie na

3 lata

369,00 zł / netto

Podpis CenCert

odnowienie

4 lata

529,00 zł / netto

Podpis CenCert

odnowienie na

5 lat

729,00 zł / netto

Podpis elektroniczny,
pytania i odpowiedzi

Zakup e-podpisu

 • Jak zakupić e-podpis? Ile czasu to trwa? Jak szybko może być aktywowany?

 • Wystawienie kwalifikowanego certyfikatu wymaga spotkania z Inspektorem ds. rejestracji, w jednym z naszych Punktów rejestracji. Możliwe jest również zamówienie usługi z dojazdem inspektora. Po okazaniu dokumentu tożsamości i podpisaniu niezbędnych dokumentów Inspektor wydaje kartę (lub token) z e-podpisem. Cała procedura typowo trwa ok. 15 minut.
  Otrzymaną kartę trzeba następnie aktywować na swoim komputerze, przy użyciu pliku aktywacyjnego otrzymanego mailem z CenCert. Przed wizytą w wybranym punkcie rejestracji prosimy o telefoniczne potwierdzenie możliwości obsługi w danym terminie. Wyjątkiem jest Centralny Punkt Rejestracji, gdzie nie ma potrzeby telefonicznego uzgadniania wizyty (w godzinach pracy).

 • Ile to kosztuje? Czy ponoszę jakieś dodatkowe koszty, np. za weryfikację tożsamości?

 • Ceny są określone przy opisie poszczególnych produktów.
  Robiąc zakupy u nas nie ponoszą Państwo żadnych dodatkowych kosztów typu „opłata za weryfikację tożsamości”, „opłata za przesłanie dokumentów” itp. Jedyne dodatkowe koszty, które mogą ewentualnie wystąpić, są związane z dodatkowymi usługami: dojazd pod wskazany przez Państwo adres, szkolenie itp.

 • Czy certyfikat musi zawierać mój PESEL?

 • Kwalifikowany certyfikat CenCert zawierający imię i nazwisko musi zawierać dane pozwalające na jednoznaczną identyfikację osoby – numer PESEL albo numer NIP (osoby fizycznej, użytkownika certyfikatu), albo numer dokumentu tożsamości.
  Wiele systemów administracji wymaga, aby w certyfikacie był umieszczony nr PESEL.
  Zakupu certyfikatu z nr dokumentu zamiast numeru PESEL należy rozważyć w przypadku, gdy będzie on wykorzystywany do podpisywania dokumentów dostępnych następnie publicznie lub w szerokim gronie odbiorców (np. do podpisywania aktów prawnych bądź decyzji administracyjnych).
  W przypadku certyfikatów nabywanych w celu kontaktu z systemami administracji (np. rozliczenia z urzędem skarbowym, eKRS), bezpieczniej jest kupić certyfikat z nr PESEL.
  Wybór formatu certyfikatu (z nr PESEL czy bez) leży po stronie użytkownika i nie może być powodem roszczeń reklamacyjnych.

 • Co to jest certyfikat anonimowy?

 • Certyfikaty anonimowe są wystawiane tak, jak wszystkie inne certyfikaty kwalifikowane (wymagają uwierzytelnienia na podstawie dokumentu tożsamości) i tak samo, jak inne certyfikaty kwalifikowane do podpisu – są przypisane wyłącznie do osoby, której zostały wystawione.
  W sensie prawnym podpis kwalifikowany złożony przy użyciu certyfikatu anonimowego jest takim samym podpisem kwalifikowanym (zastępującym podpis własnoręczny), jak podpis złożony przy użyciu certyfikatu zawierającego dane osobowe. W praktyce jednak nie można gwarantować, że w każdym systemie informatycznym certyfikaty anonimowe będą dopuszczone do użytku. W konkretnych zastosowaniach podpisu kwalifikowanego mogą istnieć jakieś specyficzne wymagania nakazujące możliwość identyfikacji osoby na podstawie podpisu (wtedy certyfikaty anonimowe nie będą mogły być tam zastosowane).
  Certyfikaty anonimowe są “anonimowe” tylko w pewnym stopniu. Odbiorca podpisanego dokumentu nie otrzymuje wraz z dokumentem danych osobowych – i w tym sensie certyfikaty są rzeczywiście anonimowe. Jednak CenCert, jako kwalifikowany podmiot świadczący usługę zaufania, dysponuje pełnymi danymi osobowymi właściciela certyfikatu. W przypadkach nakazanych przepisami prawa dane osobowe właściciela certyfikatu będą udostępnione uprawnionym instytucjom (Policja, prokuratura itp.).

 • Reprezentuję jednostkę administracji. Czy mogę zapłacić przelewem, po realizacji usługi?

 • Tak, udostępniamy dla jednostek administracji ścieżkę pozwalającą na zakup na podstawie faktury płatnej przelewem w terminie 21 dni.
  W skrócie: Należy złożyć normalne zamówienie w sklepie www, wybierając płatność “przelewem bankowym”, następnie prosimy o maila na adres biuro@cencert.pl, z prośbą o wystawienie faktury do zamówienia o danym numerze. Po wystawieniu faktury, można od razu odebrać podpis, kod do odnowienia lub inny produkt, a zapłacić w terminie wskazanym na fakturze.