Strona Główna / Regionalny festiwal kodowania

  • Maciej Kozłowski
  • 0 Views
  • 0 Comment
  • No tags

JB Multimedia brała udział w zorganizowanym przez Multicentrum w Białej Podlaskiej Regionalnym Festiwalu Kodowania zorganizowanym organizowanym w listopadzie i grudniu 2017 roku, w ramach konkursu grantowego projektu „Link do przyszłości. Zaprogramuj swoją karierę”, realizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego.
Jego celem było zachęcanie młodych ludzi do nauki kodowania. Odbyło się wiele warsztatów z programowania, w których wzięły udział grupy z bialskich szkół podstawowych oraz uczestnicy indywidualni. Zajęciom tym towarzyszyły atrakcyjne pokazy robotów edukacyjnych Jimu Robots i drukarki 3D, przygotowane przez Partnerów projektu: firmę JB Multimedia oraz Państwową Szkołę Wyższą im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej.

W ramach wydarzenia swoją działalność zaprezentowały również wszystkie Lokalne Kluby Kodowania działające w instytucjach zaangażowanych w organizację Festiwalu.

Regionalny Festiwal Kodowania to również wiele wydarzeń towarzyszących m.in. prezentacje robotów Jimu Robots oraz rozwiązań multimedialnych i druku 3D w instytucjach współpracujących:
21.11.2017 – Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Borkach z/s w Woli Osowińskiej
24.11.2017 – Gminna Biblioteka Publiczna w Mielniku
28.11.2017 – Gminna Biblioteka Publiczna w Międzyrzecu Podlaskim z/s w Wysokim

30.11.2017 – Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Mordach.
Główne wydarzenie Festiwalu miało miejsce w dn. 7-8 grudnia 2017 w Multi-Centrum w Białej Podlaskiej.

REALIZACJE