Video / Kamera sportowa GoPro Hero 8 Black, także do transmisji video live.

Kamera sportowa GoPro Hero 8 Black, także do transmisji video live.
14
kw.
Kamera sportowa GoPro Hero 8 Black, także do transmisji video live.

Wszyscy wiemy, że do tworzenia spektakularnych ujęć sportowych niezbędna jest dobra kamera. Większość wspaniałych ujęć sportowych, ekstremalnych spotykanych w internecie wykonywana jest za pomocą kamer GoPro Hero. Użytkowanie takiej kamery jest bardzo proste a praca z otrzymanym materiałem video praktycznie ogranicza się do montażu audio i kilku przycięć, dlatego bardzo dobre nagrania video tak szybko trafiają do internetu.

Dziś podpowiemy jak możemy wykorzystać kamerę sportową GoPro Hero 8 Black do transmisji video live / na żywo w internecie oraz wideokonferencji. Kamera sportowa GoPro Hero 8 Black posiada tryb Live, dzięki czemu możemy wykorzystać ją do transmisji video Live na Facebooku, Youtube lub innej platformie wykorzystującej streaming RTMP/URL.

Potrzebujemy aplikacji GoPro App do połączenia się z kamerą, program do pobrania https://gopro.com/en/pl/shop/softwareandapp/

Pamiętajmy, aby nasza kamera miała połączenie z naszą siecią WiFi. Otwieramy aplikację GoPro App i klikamy ikonę aparatu w lewym dolnym rogu ekranu.

Następnie przechodzimy do opcji zarządzania nasza kamerą Control Your GoPro. Przewijamy ikony na dole ekranu i odszukujemy przycisku Live, klikamy go. Pojawi się przycisk Set Up Live klikamy go.

Pojawi się opcja streamingu: Facebook, Youtube, RTMP. Należy wybrać rodzaj transmisji jaki nas interesuje, następnie postąpić według pojawiających się komunikatów. Dla Facebooka i Youtube możemy wybrać dla kogo chcemy transmitować video, znajomi, publiczny, prywatny, oraz wybrać tytuł. Pozostałe opcje pozwalają nam na wybór jakości transmisji (480p, 720p lub 1080p), czy chcemy zapisać kopię video na karcie pamięci. Transmisję rozpoczynamy klikając przycisk Go Live oraz przycisk migawki Shutter.

Dysponując kabelkiem microHDMI oraz urządzeniem do przechwytywania obrazu z sygnału HDMI, np. USB grabber/Cam Link, możemy wykorzystać naszą kamerę sportową jako kamerkę do wideokonferencji lub wideo-rozmowy. W ustawieniach kamery GoPro zmieniamy sygnał wyjścia Input/Output na LIVE. Wyłączamy stabilizację, podpianym kamerę kabelkiem microHDMI/HDMI do naszego Grabbera USB. W programie do wideo-rozmowy jako źródło video wybieramy nasze urządzenie przechwytywania Grabber USB/Cam Link. Na ekranie powinien w oknie podglądu powinien pojawić się obraz z naszej kamerki. Warto naszą kamerę GoPro podłączyć do zasilania jeśli transmisja video ma być dłuższa oraz zamontować w statywie do kamer GoPro.

Powyższe zastosowania sprawdzono na modelach GoPro Hero 8 Black, GoPro Hero 7 Black, GoPro Max. Należy pamiętać o występujących ograniczeniach w transmisji video nakładanych przez portale społecznościowe i serwisy internetowe, należy wcześniej z nimi się zapoznać.

  • GoPro . Hero8Black .