HP / HP prezentuje nowe serwery dla sektora MŚP

HP prezentuje nowe serwery dla sektora MŚP
27
cze
HP prezentuje nowe serwery dla sektora MŚP

HP prezentuje nowe serwery dla sektora MŚP, które upraszczają infrastrukturę informatyczną i zwiększają produktywność

Warszawa, 27 czerwca 2013 r. — Firma HP zaprezentowała nowe, udoskonalone serwery HP ProLiant, które pomagają małym i średnim przedsiębiorstwom szybciej osiągać wyniki biznesowe dzięki prostszemu wdrażaniu, utrzymaniu i zarządzaniu infrastrukturą informatyczną.

Starając się reagować na coraz wyższe wymagania klientów i stale zmieniające się potrzeby biznesowe, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą stanąć przed problemem ograniczonych zasobów finansowych i ludzkich. Mniejsze firmy, takie jak punkty sprzedaży detalicznej, gabinety lekarskie i biura sprzedaży nieruchomości potrzebują prostych, skalowalnych i tanich rozwiązań, które zapewnią im odpowiednie wsparcie.

Według firmy AMI Partners, świadczącej usługi doradztwa strategicznego na całym świecie, aktualne trendy wskazują na to, że w ciągu następnych pięciu lat swój pierwszy serwer zakupi co najmniej 5,1 miliona małych firm(1).

Nowy serwer HP ProLiant MicroServer Generation 8 (Gen8) świetnie sprawdzi się jako pierwszy serwer w firmie. Dzięki nowatorskim inteligentnym technologiom HP, charakteryzuje się prostą konfiguracją, zarządzaniem i konserwacją. HP MicroServer zapewnia pracownikom scentralizowany dostęp do danych w dowolnym miejscu i czasie. Mogą oni zwiększyć swoją wydajność i skuteczność współpracy dzięki technologii współużytkowania danych. Poza tym serwer jest na tyle mały i cichy, że można go ustawić na biurku.

W ramach dalszego rozwoju rodziny serwerów HP ProLiant, firma HP poinformowała również o wprowadzeniu na rynek atrakcyjnych cenowo rozwiązań dla mikroprzedsiębiorstw i firm z sektora MŚP, które zapewniają niezawodność, elastyczność i skalowalność niezbędne do zaspokojenia potrzeb biznesowych — zarówno obecnych, jak i przyszłych. Do nowych rozwiązań należą serwery HP ProLiant DL320e Gen8 v2 i HP ProLiant ML310e Gen8 v2.

„Małe i średnie przedsiębiorstwa potrzebują nowatorskich serwerów, które zaspokoją ich konkretne potrzeby biznesowe, a dzięki niskiej cenie pozwolą zachować konkurencyjność na rynku” — stwierdził Mark Potter, wiceprezes i dyrektor generalny działu serwerów w firmie HP. „Nasze nowe serwery HP ProLiant charakteryzują się prostą obsługą, wyjątkową niezawodnością i niskimi kosztami utrzymania. Dzięki temu małe i średnie przedsiębiorstwa mogą zwiększyć swoją wydajność biznesową, oszczędzić czas oraz obniżyć koszty”.

Nowatorskie rozwiązania w serwerach 8. generacji
Serwer HP ProLiant MicroServer generacji ósmej to ultrakompaktowy serwer umożliwiający małym i średnim przedsiębiorstwom zarządzanie swoją działalnością i rozwijanie jej bez konieczności ponoszenia wysokich kosztów i korzystania ze skomplikowanej infrastruktury.

Nowy serwer HP ProLiant MicroServer Gen8 oferuje niezawodność, wydajność i bezpieczeństwo charakterystyczne dla serwerów biznesowych. Wszystkie podzespoły zamknięte są w doskonale wyciszonej obudowie, która zajmuje o połowę mniej miejsca niż większość serwerów podstawowych innych firm. Dzięki temu serwer można bez problemu ustawić na podłodze lub biurku(2). Jest to optymalny pierwszy serwer dla mikroprzedsiębiorstw i małych firm, który poprawia wydajność współpracy dzięki centralizacji współużytkowania informacji i danych. Co więcej, wyjątkowe innowacje HP pozwalają firmom z sektora MŚP ograniczyć czas zarządzania infrastrukturą informatyczną, który można teraz poświęcić na rozwój działalności biznesowej i zarządzanie nią.

Serwer HP MicroServer Gen8 powstał z myślą o firmach zatrudniających mniej niż 10 pracowników. Urządzenie udostępnia i zabezpiecza informacje o znaczeniu strategicznym, przechowywane na serwerze centralnym. Dane i aplikacje przechowywane na serwerze są dostępne zdalnie z praktycznie każdego urządzenia podłączonego do sieci i obsługującego oprogramowanie Microsoft® Windows® Server 2012 Essentials, które zwiększa wydajność i skuteczność współpracy.

Serwer HP MicroServer Gen8 korzysta z wielu innowacji dostępnych w serwerach HP ProLiant Gen8 oraz z architektury HP ProActive Insight, która pozwala małym i średnim firmom:

  • uprościć instalację, konfigurację i konserwację systemu dzięki technologiom HP iLO Management Engine (iLO4) i HP Intelligent Provisioning, które są fabrycznie wbudowane w każdy serwer wyposażony w oprogramowanie i narzędzia gotowe do wdrożenia, co znacznie ułatwia zarządzanie;
  • zdalnie zarządzać serwerem z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie, co pomaga zwiększyć wydajność, a jednocześnie obniżyć koszty operacyjne dzięki oprogramowaniuHP Integrated Lights-Out (iLO) Essentials;
  • monitorować w trybie ciągłym wydajność systemu przy użyciu narzędzia HP Active Health, które automatycznie analizuje serwery pod kątem ich optymalnej kondycji i najniższego zużycia energii, przyspieszając jednocześnie aktualizacje aplikacji w celu podniesienia wydajności serwera i wydłużenia czasu pracy bez przestojów za pomocą narzędzia HP Smart Update;
  • udostępniać zintegrowane, konwergentne rozwiązanie w zakresie infrastruktury sieciowo-serwerowej, za pośrednictwem opcjonalnych, stakowalnych przełączników zarządzanych HP PS1810-8G, które automatycznie wykrywają, monitorują i zwiększają wydajność łączności między dwoma urządzeniami.

Serwer HP MicroServer Gen8 oferuje również partnerom handlowym HP możliwość świadczenia nowych usług dla firm z sektora MŚP oraz uzyskania dostępu do nowych źródeł przychodów za pośrednictwem portalu HP Insight Online — pierwszego w branży kompleksowego portalu w zakresie usług przetwarzania w chmurze.

Większe możliwości przetwarzania danych
Wzbogacona oferta serwerów HP ProLiant to idealne rozwiązanie dla klientów z sektora MŚP, partnerów handlowych obsługujących małe i średnie przedsiębiorstwa oraz firm działających na rozwijających się rynkach. Nowe serwery zwiększają wydajność i skuteczność zarządzania energią oraz łatwość serwisowania:

  • HP ProLiant ML310e Gen8 v2 to zmodernizowany, w pełni wyposażony serwer wieżowy z jednym procesorem, zapewniający zarządzanie klasy korporacyjnej dla małych i średnich przedsiębiorstw mających biura zdalne lub filie. Pomoże on zwiększyć produktywność oraz niezawodność łączności, a jednocześnie uprościć procesy zarządzania i maksymalnie wydłużyć czas pracy bez przestojów.
  • HP ProLiant DL320e Gen8 v2 to nowy, kompaktowy serwer z jednym procesorem, zoptymalizowany pod kątem instalacji w stelażach. Można go wdrożyć w każdym środowisku. Idealnie sprawdzi się jako serwer obsługujący jedną aplikację, działający w małych firmach i sieciowych punktach sprzedaży. To doskonałe narzędzie do automatyzacji zakładów produkcyjnych, jak również dla branży medycznej, logistycznej, telekomunikacyjnej i militarnej. Serwer sprosta specyficznym wyzwaniom w zakresie kompaktowości, mobilności, zarządzania i kosztów, z którymi na co dzień borykają się małe i średnie firmy oraz klienci z sektora rozwiązań wbudowanych.

Ceny i dostępność(3)

  • Serwer HP ProLiant MicroServer Gen8 jest już dostępny na całym świecie. Cena najtańszej wersji wynosi 375 EUR.
  • Serwer HP ProLiant ML310e Gen8 v2 będzie dostępny na całym świecie w przyszłym miesiącu. Cena najtańszej wersji będzie wynosić 690 EUR.
  • Serwer HP ProLiant DL320e Gen8 v2 jest już dostępny na całym świecie. Cena najtańszej wersji wynosi 750 EUR.

Informacje o HP
HP tworzy nowe rozwiązania technologiczne, które mają znaczący wpływ na życie ludzi, biznes, instytucje rządowe i społeczeństwo. Jako największa na świecie firma technologiczna, HP dostarcza szerokie portfolio produktów, obejmujące urządzenia drukujące, komputery osobiste, a także oprogramowanie, usługi i infrastrukturę informatyczną, które umożliwiają przedsiębiorstwom i instytucjom rozwiązywanie ich problemów. Więcej informacji na temat HP można znaleźć pod adresem www.hp.pl.

(1) Raport AMI-Partners, „AMI’s Global Market Model”, 2012 r.
(2) Na podstawie wymiarów serwerów przemysłowych firm Dell, IBM, Lenovo, NEC i Fujitsu. Dell T110 II (463,82 mm wys. x 189,35 mm szer. x 420,3 mm gł.); IBM System x3100 M4 Express (360 mm wys. x 180 mm szer. x 480 mm gł.); Lenovo ThinkServer TS130 (425,2 mm wys. x 174,8 mm szer. x 430,8 mm gł.); NEC Express5800/GT110e (364,0 mm wys. x 175,0 mm szer. x 418,0 mm gł.); Fujitsu PRIMERGY TX100 S3p (175 x 419 x 395 mm wys. x 175 mm szer. x 419 mm gł.).
(3) Ceny szacunkowe. Rzeczywiste ceny mogą być inne.

  • hp . HP biała podlaska . hp białystok . hp hrubieszów . hp kuźnica . HP ProLiant MicroServer . hp terespol . Intel Technology Provider Platinum . JB Multimedia partner hp . Oferta HP JB Multimedia . serwery biała podlaska . serwery białystok . serwery hp . serwery hrubieszów . serwery kuźnica . serwery terespol .