JB Multimedia posiada bogatą ofertę multimedialną:

  • Tablice i monitory interaktywne
  • Podłogi interaktywne
  • Wizualizery i rzutniki
  • Digital Signage
  • Systemy wideokonferencji
  • Systemy nagłośnienia
  • Systemy monitoringu
  • Systemy do przeprowadzania testów

 

czy wiesz że

  • Co to jest tablica interaktywna

    Tablica interaktywna to urządzenie, które wyglądem przypomina dużą, biała tablicę i umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem oraz projektorem multimedialnym. W zależności od technologii, w której tablica została wykonana, można używać specjalnego pióra, dowolnego przedmiotu lub dłoni. Oprogramowanie tablicy obejmuje specjalnie opracowany zestaw elementów graficznych oraz szablonów przeznaczonych do edukacji. Utworzone materiały, mogą być zapisane na dysku komputera, przesyłane pocztą elektroniczną, odtwarzane i drukowane na zajęciach. Interaktywna tablica zazwyczaj dysponuje własnym specjalistycznym oprogramowaniem, które umożliwia przygotowanie materiałów do wykorzystania podczas wykładu, lekcji czy prezentacji.

  • Jak wybrać projektor multimedialny

    Przy wyborze odpowiedniego projektora multimedialnego należy zwrócić uwagę na:

      • Jasność projektora (natężenie światła obrazu). W salach lekcyjnych za wartość pożądaną uważa się min. 2.000 ANSI lumenów.
      • Technologia w jakiej został wykonany (DLP, 3LCD, LED)
      • Zoom optyczny (parametr odpowiadający za możliwe powiększenie obrazu bez straty jego jakości. Funkcja ta ułatwia dopasowanie odległości projektora do ekranu).
      • 3D Ready (funkcja pozwalająca na wyświetlenie obrazu 3D przy wykorzystaniu specjalnych okularów i komputera).
      • Rozdzielczość (liczba pikseli zawarta w wyświetlanym obrazie, odpowiada za jego jakość i wyraźny obraz. Im większa rozdzielczość tym wyraźniejszy i lepszy obraz).
      • Złącza (popularne złącze HDMI pozwala na przesył obrazu i dźwięku jednocześnie. Złącze VGA jest standardowym złączem stosowanym w komputerach).

  • Jak wybrać odpowiedni wizualizer

    Przy wyborze odpowiedniego wizualizera należy zwrócić uwagę na:

      • rodzaj kamery i rodzaj ramienia, które wpływa na stabilność obrazu
      • możliwość obracania kamery za pomocą pilota bez konieczności przesuwania przedstawianego przedmiotu
      • optyczny zoom określający jak dobre zbliżenie przedmiotu możemy uzyskać
      • wbudowany pulpit i oświetlenie pozwalające nie tylko na korzystanie w pracy z przezroczystych folii do rzutników lub wyświetlanie zdjęć RTG, ale przede wszystkim jasno określa pole, w którym aktywna jest kamera
      • jaki rodzaj lampy wbudowany i jaki długi jest okres ich żywotności

     

Tablica interaktywna to urządzenie, które wyglądem przypomina dużą, biała tablicę i umożliwia współdziałanie z podłączonym do niej komputerem oraz projektorem multimedialnym. W zależności od technologii, w której tablica została wykonana, można używać specjalnego pióra, dowolnego przedmiotu lub dłoni.

tablice interaktywne

 


Wizualizery i rzutniki

Wizualizer (inaczej zwany kamerą dokumentową) jest urządzeniem, które pomaga w codziennej pracy nauczyciela i znajduje zastosowanie coraz częściej w pracowniach szkolnych. Jest nowoczesnym następcą tradycyjnych rzutników do folii.  Jego zadaniem jest prezentowanie na ekranie monitora, telewizora lub za pomocą projektora obrazu z kamery skierowanej na prezentowany obiekt. Tym obiektem może być kartka książki, obiekt przestrzenny np. silnik elektryczny albo doświadczenie przeprowadzane na lekcji chemii czy fizyki.

wizualizery


Digital Signage to jedna z form cyfrowej komunikacji, która ma za zadanie  prezentowanie informacji, reklam i innych wiadomości za pomocą ekranów i projektorów. Systemy digital signage, wykorzystuje się np. na lotniskach, w punktach sprzedaży, sieciach usługowych, budynkach użyteczności publicznej. Stosowane są rozwiązania od małych powierzchni np. w kioskach interaktywnych do wielkich ekranów (połączony obraz z kilku projektorów) czy telebimów. Pożądane cechy rozwiązań pogodoodpornych (instalowanych na zewnątrz) to: wysoka rozdzielczość, kontrast, wysoki poziom ochrony IP66 (ochrona przed wnikaniem pyłu oraz silnym strumieniem wody z dowolnego kierunku).


Systemy nagłośnienia

Odpowiednio dobrane nagłośnienie sali konferencyjnej, klasopracowni w szkole czy kina domowego decyduje o jakości przekazu multimedialnego. Staranne zaplanowanie ilości i jakości sprzętu (wzmacniacz, mikser, mikrofony, głośniki) decyduje o komforcie pracy prezentera i słuchaczy.


Systemy monitoringu

Jednym z elementów bezpieczeństwa są analogowe i cyfrowe systemy monitoringu. Dzięki kamerom i rejestratorom mamy możliwość oglądania przekazu online z obserwowanych obiektów, a także przeglądania nagrań archiwalnych. Firma, szkoła czy inna instytucja, która planuje wdrożyć monitoring ma obecnie do wyboru coraz więcej nowoczesnych rozwiązań opartych np. o cyfrowe kamery IP (rejestrujące obraz w rozdzielczościach HD) i rejestratory z dostępem przez Internet z dowolnego miejsca na świecie.

monitoring

Monitor interaktywny jest rozwiązaniem, które doskonale zastępuje zestaw: tablicy interaktywnej z projektorem i głośnikami. Posiada wiele zalet w stosunku do tradycyjnego rozwiązania tablicy m.in.:

  • brak cienia i oślepiania przez projektor
  • brak konieczności  wymiany lamp i filtrów
  • długa żywotność nawet 30.000 godzin (ok. 15 lat przy 40 godzinach pracy w tygodniu)
  • wysoka rozdzielczość (FullHD / 4K)
  • wbudowane głośniki
  • możliwość wbudowania wydajnego komputera OPS
  • możliwość zakupu przez jednostki edukacyjne z zerową stawką VAT

Zakup monitorów interaktywnych przy powierzchni roboczej 55-65” jest jak najbardziej uzasadniony. Dopiero przy większych powierzchniach (70-84”) tradycyjna tablica i projektor jest dużo bardziej ekonomiczna

ekran


Podłogi interaktywne 

Elementy tego rozwiązania to: projektor, zintegrowany system czujników ruchu, komputer oraz oprogramowanie. Projektora wyświetla na podłodze gry i animacje interaktywne na powierzchni około 10 m2. Dzięki takiemu zestawowi urządzeń system umożliwia osobom wejście w interakcję z wyświetlonym obrazem. Kiedy stajemy na podłodze doświadczamy niesamowitego wrażenia wejścia w wyświetlany obraz, który reaguje na nasze ruchy.

 

IMG_0179


Systemy wideokonferencji

Nowoczesne firmy bardzo często są rozproszone, pracownicy coraz bardziej mobilni, a koszty komunikacji znaczne. Doskonałym rozwiązaniem, które umożliwia kontakt na odległość są wideokonferencje. Nie ma znaczenia czy łączymy się z pracownikiem pracującym kilka ulic dalej czy oddziałem na innym kontynencie. W ramach bezpiecznej sesji otrzymujemy na żywo obraz i dźwięk z odległego pomieszczenia – czasami również możemy pracować na wspólnym pulpicie komputera. Oszczędności z tego tytułu są ogromne.
Zdalne nauczanie, wymiar sprawiedliwości czy telemedycyna to obszary, w których wideokonferencje wspierają pracę nauczycieli, sędziów i lekarzy.


Systemy do przeprowadzania testów

Jednym z elementów „cyfrowej szkoły” są narzędzia do szybkiego zbierania i analizowania odpowiedzi czy opinii.  Za pomocą systemów do testów zajęcia lekcyjne, kartkówki, quizy, zabawy czy głosowania mogą być przeprowadzane szybko i ciekawie. Oszczędzamy przy tym na wydrukach i papierze, jak  również ograniczamy czasu pracy, który do tej pory poświęcaliśmy na sprawdzanie prac. Bardziej zaawansowane urządzenia umożliwiają nawet obsługę złożonych wyrażeń matematycznych i naukowych.

 

 

systemy do testów2

AKTUALNOŚCI W MULTIMEDIACH