Strona Główna / Cyfrowe Laboratoria Przedmiotowe w Twojej Szkole

Cyfrowe Laboratoria Przedmiotowe w Twojej Szkole
19
mar
Cyfrowe Laboratoria Przedmiotowe w Twojej Szkole

Cyfrowe Laboratoria Przedmiotowe w Twojej Szkole.

Szkolne laboratoria przyrodnicze to propozycja nowoczesnego sposobu kształcenia uczniów, w którym nacisk położony jest na samodzielne poznawanie świata przez uczniów, poprzez obserwację i eksperymentowanie.

W jaki sposób możesz mieć je w swojej szkole ??? To proste. 🙂 

Placówki oświatowe mogą skorzystać ze środków przeznaczonych dla samorządów przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, na dofinansowanie zakupu pomocy dydaktycznych do szkolnych pracowni / laboratoriów przedmiotowych oraz  Projektu Modułowych Pracowni Przyrodniczych.

Samorządy mogą starać się o pozyskanie środków na pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów:

– biologia

– geografia

– fizyka

– chemia

Samorządy mogą już składać wnioski do MEN o przyznanie dofinansowania na zakup do szkół podstawowych pomocy dydaktycznych niezbędnych do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych (biologia, geografia, chemia i fizyka). W tym roku na ten cel będzie przeznaczone ok. 80 mln zł z rezerwy 0,4%. Program dofinansowania wyposażenia pracowni przedmiotowych jest zaplanowany na 4 lata. W sumie samorządom zostanie przekazane ok. 320 mln zł.

UWAGA! Samorządy mogą składać wnioski do 15 czerwca br.

Dofinansowanie dotyczy szkół podstawowych:

  • publicznych dla dzieci i młodzieży prowadzonych przez jednostki samorządu terytorialnego (JST), osoby prawne lub osoby fizyczne,
  • które mają lub będą mieć od 01.09.2018 r. w ramach struktury klasę V (dotyczy przedmiotów geografia i biologia) lub klasę VII lub VIII (dotyczy przedmiotów fizyka i chemia),
  • które nie są szkołą zorganizowaną w podmiocie leczniczym,
  • które nie mają i nie będą mieć w strukturze od 01.09.2018 r. klas dotychczasowego gimnazjum (po przekształceniu gimnazjum w szkołę podstawową lub włączeniu gimnazjum w struktury szkoły podstawowej).

Więcej informacji znajdziesz na stronie Ministerstwa Edukacji Narodowej

https://www.gov.pl/web/edukacja/szkolne-laboratoria-srodki-na-wsparcie-dla-szkol-w-zakupie-wyposazenia-do-pracowni-przyrodniczych

Laboratoria einstein™ to nowoczesna platforma edukacyjna, składająca się z prostych w obsłudze urządzeń do zbierania danych, intuicyjnych aplikacji oraz dużej ilości czujników. Za pomocą tych narzędzi, uczniowie mogą badać zjawiska przyrodnicze takie jak: siła, temperatura, wilgotność i wiele innych. Z laboratoriów cyfrowych einstein™ można korzystać zarówno w szkole jak i na zewnątrz.

Laboratoria cyfrowe einstein™ ułatwiają przeprowadzanie eksperymentów i doświadczeń w szkołach, umożliwiając proste zrozumienie zjawisk przyrodniczych każdemu użytkownikowi.

Platforma edukacyjna einstein™ pomaga uczniom przyswoić wiedzę, a nauczycielom prowadzić angażujące zajęcia. Nauczyciele korzystający z oferowanych przez JB Multimedia laboratoriów otrzymują gotowe narzędzie do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metody badawczej /scenariusze lekcji i ćwiczeń/, zgodnych z podstawą programową nauczania.

Jesteśmy do Państwa dyspozycji w zakresie doradztwa, doboru właściwych urządzeń oraz pomocy we właściwym wypełnieniu wniosku. Zapraszamy do naszej siedziby w Białej Podlaskiej przy ulicy Brzeskiej 107A, pokój 214. Dysponujemy nie tylko wiedzą, doświadczeniem, ale urządzeniami pokazowymi, które pozwolą poznać Państwu możliwości i ich praktyczne zastosowanie w sposób namacalny!

Zadzwońcie i zaproście nas do siebie.

  • laboratoria dla edukacji .
REALIZACJE